Semana Coral Bizkaia 2017

BIZKAIKO ABESBATZEN XLIV. ASTEA – XLIV SEMANA CORAL VIZCAINA – 2017

2017/02/20 – 20:00h
Basílica de Ntra. Sra. de Begoña

Programa:

Otxote Bilbo Argia- Bilbao – 8 Voces Graves
Directora: Izaskun Kintana Arkoitza

Otoia (4 Voces) – Máximo Moreno
Ave María (4 Voces) – Tomás L. de Victoria
Go Down, Moses (4 Voces) – Van A. Chisty
Herribehera (4 Voces) – Lorenzo Ondarra

Donebezte Abesbatza – Etxebarri – 29 Voces Mixtas
Directora: Lorena Ferreiro

Nerea Izango Zen (4 Voces) – Mikel Laboa
Pater Noster (4 Voces) – Nikolai Kedrov
Ave María (4 Voces) – Máximo Moreno
América (4 Voces) – L. Bernstein

Schola Cantorum de San Vicente – Barakaldo – 21 Voces Graves
Director: José María Cuevas Arteagabeitia

Ave María (3 Voces) – Tomás Aragües Bayarte
Txistulari Elkarterri Erri Poza (3 Voces) – Isidro Ansorena
Karakan Trakatran (4 Voces) – Máximo Moreno
Da Pacem Domine (3 Voces) – Charles Gounod

Coro Soinu Bidea – Basauri – 11 Voces Mixtas
Director: Gerardo Carbajo

Ave María (3 Voces) – José María Gomar
Otche Nash (4 Voces) – Nikolai Kedrov
Pokarekare (4 Voces) – Popular Nueva Zelanda
Soinu Bidea (3 Voces) – Iñaki Kareaga

CALENDARIO DE LA PRESENTE EDICIÓN – XLIV

13 al 24 de febrero

Semana Coral Bizkaia 2017
Semana Coral Bizkaia 2017

2017.02.13

JOSE MARIA ARREGI ABESBATZA – Mungia
BAKIOKO ABESBATZA  – Bakio
IPAR-ALDE ABESBATZA  –  Derio
AREETXO – Ganbera Abesbatza   –   Areeta-Getxo
LUIS IRUARRIZAGA ABESBATZA  –  Igorre

2017.02.14

ZOZOAK ABESBATZA   –   Las Arenas-Getxo
BEGI ARGIAK – Durangoko Ganbera Abesbatza
AGRUPACION CORAL OLAGÜE  –  Sondika
IRUTASUN ABESBATZA   –   Algorta
ZEANURIKO ABESBATZA   –   Zeanuri

2017.02.15

CORAL ZORNOZA ABESBATZA   –   Amorebieta
ABES-KIMU ABESBATZA   –   Amorebieta-Etxano
BERMEOKO ABESBATZA  –  Bermeo
JATORKI ABESBATZA   –   Bilbao
MENDI-ONA ABESLARIAK   –   Sodupe

2017.02.16

MUNDAKAKO ABESBATZA   –   Mundaka
BEGOÑAKO SUSTRAIAK   –   Bilbao
OTXOTE LUR MAITEA   –   Bilbao
BBKANTUZ KORUA   –   Bilbao
CORAL KOLITZA KORUA   –   Balmaseda

2017.02.17

CAPILLA DE MUSICA – CATEDRAL DE BILBAO
ARS VIVA TXIKI   –   Bilbao
OIHANDI ABESBATZA   –   Otxandio
ARS VIVA    –    Bilbao
GARAIZARKO MATSORRIAK   –   Bilbo

2017.02.20

OTXOTE BILBO ARGIA    –    Bilbao
DONEZTEBE ABESBATZA   –   Etxebarri
SCHOLA CANTORUM DE SAN VICENTE  – Barakaldo
CORO SOINU BIDEA   –   Basauri
DURANGOKO ORFEOIA  –   Durango

2017.02.21

LAGUNDI ABESBATZA   –   Bilbao
TXUMA OLAGÜE ABESBATZA   –   Sondika
CORO DE CAMARA EMITENIA   –   Bilbao
ORFEON DE SESTAO   –   Sestao
UGAOKO SAREA ABESBATZA   –   Ugao

2017.02.22

HERRIKO ABESTIAK ABESBATZA   –   Portugalete
SAN INAZIO ABESBATZA   –   Bilbao
DEUSTOARRAK ABESBATZA   –   Bilbao
KIRIKIÑO ABESBATZA   –   Mañaria
BASAURI KORAL ELKARTEA  –  Basauri

2017.02.23

GRUPO CORAL OTXOTE DANOK BAT  – Portugalete
SEBER ALTUBE KORALA   –   Gernika
ESKUZ – ESKU ABESBATZA   –   Getxo
SDAD. CORAL DE ORDUÑA – Orduña
SAN ANTON ABESBATZA   –   Bilbao

2017.02.24

CORO DE INGENIEROS DE BIZKAIA –  Bilbao
EKIDAZU ABESBATZA   –   Lezama
CORO ARTE FACTUM    –    Bilbao
CORAL SANTA LUCIA    –    Llodio
CORAL ONDARRETA   –   Las Arenas-Getxo