XLIII Semana Coral Vizcaína

XLIII Semana Coral Vizcaina

XLIII. Bizkaiko Abesbatsen Astea 2016 (Urtarrila 25 – Otsaila 5) / XLIII Semana Coral Vizcaina 2016 (25 Enero – 5 Febrero)
Basílica de Begoña
2016/01/26
20:00h

Director: Iñaki Hernández
Piano: Belén Arteta
Nemet mise (Sanctus) (4 voces) – Franz Peter Schubert
Agur María (4 voces) – Iñaki Hernández
Flauta: Andoni Tudanca
Recuerdos de la Alhambra (4 voces) – Francisco Tárrega
Guitarra: Danel Sola
Txoria txori (4 voces) – Mikel Laboa
Tenor: Jokin Ibañez

XLIII Semana Coral Vizcaína
XLIII Semana Coral Vizcaína

Egitaraua/Programa:

25 Astelehena/Lunes:
Ekidazu Abesbatza – Lezama
Agrupación Coral Olagüe – Sondika
Zeanuriko Abesbatza – Zeanuri
Derioko Ipar-Alde Abesbatza – Derio
Mungiako Jose Maria Arregi Abesbatza – Mungia

26 Asteartea/Martes:
Mendi Ona Abeslariak – Sodupe
Bakioko Abesbatza – Bakio
Schola Cantorum San Vicente – Barakaldo
Coro Cámara Emitenia – Bilbao
Luis Iruarrizaga Abesbatza – Igorre

27 Asteazkena/Miercoles:
Begi Argiak – Durango
Ars Viva Txiki – Bilbao
Basauri Koral Elkartea – Basauri
Garaizarko Matsorriak – Bilbao
Ars Viva – Bilbao

28 Osteguna/Jueves:
Bermeoko Abesbatza – Bermeo
Begoñako Sustraiak – Bilbao
Orfeón de Sestao
Kolitza Abesbatza – Balmaseda
Coral Ondarreta – Areeta

29 Ostirala/Viernes:
Coro Arte Factum – Bilbao
Oihandi Abesbatza – Otxandio
Pozalagua eta Inmakuladako Abeslariak – Karrantza
Coral Santa Lucia Abesbatza – Laudio
Ugaoko Sarea Abesbatza – Ugao

01 Astelehena/Lunes:
Txuma Olagüe Abesbatza – Sondika
Tantak Korala – Mungia
Otxote Lur Abesbatza – Algorta
Durangoko Orfeoia – Durango

02 Asteartea/Martes:
Zamudioko Kamara Korala – Zamudio
B.B. Kantuz Korua – Bilbao
Eskuz Esku Abesbatza – Getxo
Herriko Abestiak Abesbatza – Portugalete
Kirikiño Abesbatza – Mañaria

03 Asteazkena/Miercoles:
Lagundi Abesbatza – Bilbao
Abes-Kimu Abesbatza – Amorebieta
Mundakako Abesbatza – Mundaka
Coral Zornotza Abesbatza – Zornotza
Coro de Ingenieros de Bizkaia – Bilbao

04 Osteguna/Jueves:
Grupo Coral Otxote Danok Bat – Portugalete
Seber Altube Korala – Gernika
Otxote Bilbao Argia – Bilbao
Coro Soinu Bidea – Basauri
Jatorki Abesbatza – Bilbao

05 Ostirala/Viernes:
Zozoak Abesbatza – Areeta
Sociedad Coral de Orduña
Capilla de Música y Escolanía de la Catedral de Bilbao
Deustoarrak Abesbatza – Bilbao
San Anton Abesbatza – Bilbao